Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

Ādolfs Alunāns (1848 – 1912) – latviešu teātra dibinātājs, dramaturgs, aktieris un režisors. Jelgavā atrodas vienīgais latviešu teātra tēvam veltītais muzejs.
Vizuālās mākslas darbu konkurss "Aiz teātra priekškara" Arhīvs
Jelgavas Mākslas skolas konkursa "Aiz teātra priekškara" dalībnieku vizuālās mākslas darbu izstāde muzejā tiks atklāta 6.septembrī 15.00.
Šogad aprit 120 gadi, kopš dzimis ievērojamais scenogrāfs, vircavnieks Arvīds Spertāls, kurš 20 gadsimta 20.-30. gados bija Jelgavas profesionālā teātra dekorators, pēc kara arī Akadēmiskā drāmas (tagad Nacionālā) teātra galvenais mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas Skatuves glezniecības darbnīcas vadītājs. Radot izrāžu scenogrāfijas un kostīmus Jelgavas teātrī un vēlāk Nacionālajā teātrī, Arvīds Spertāls kopā ar savu dzīves biedri Margu Spertāli, kura bija pirmā kostīmu māksliniece Latvijā, ierakstījuši Latvijas teātra mākslas vēsturē tikai un vienīgi Spertālu mākslas rokrakstam piederošas spožas lapaspuses. Viņu abu radošā darbība, profesionalitāte un inteliģence cēla teātra izrāžu māksliniecisko līmeni. Konkursa dalībnieki bija aicināti iepazīties ar teātra pasauli un veidot ar šo tēmu saistītus darbus. Konkursa uzdevums ir izveidot vizuālu mākslas darbu brīvi izvēlētā tehnikā, kas saistīts ar teātri, skatuvi un skatuves iekārtošanu.