Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

Ādolfs Alunāns (1848 – 1912) – latviešu teātra dibinātājs, dramaturgs, aktieris un režisors. Jelgavā atrodas vienīgais latviešu teātra tēvam veltītais muzejs.
Uz bīnes jāprot grozīties

Programma "Uz bīnes jāprot grozīties".

Programma paredzēta visām vecuma grupām - no bērnudārza audzēkņiem līdz pieaugušajiem.

       Nodarbības sākumā īsi pastāsta par teātra pirmsākumiem, teātra spēlēšanas tradīcijām, teātru darbību Jelgavā. Teksts ik reizi tiek piemērots apmeklētāju vecumam un interesēm. Stāstā izmantojam muzeja krājumu, lai apmeklētājus iepazīstinātu ar tērpu un dekorāciju skicēm, dekorāciju maketu.

     Nodarbības turpinājumā izveidojam apmēram 3 teātra trupas, režisora funkcijas uzņemas muzeja darbinieks un teātris var sākties. Kamēr aktieri blakus istabā (ģērbtuvē) pārģērbjas stila tērpos un aksesuāros, iepazīstas ar lomas tekstu, tikmēr skatītāju zālē minam mīklas no Alunāna laika, lasām svētku uzrunu vai dziedam.
      Bērnudārza audzēkņi un jaunāko klašu skolēni izspēlē pasaku "Vecīša cimdiņš" ar iespēju pašiem zīmēt dekorācijas, veidot tērpu detaļas un ziedus, ko pasniegt aktieriem pēc izrādes.
      Pamatskolas audzēkņi izspēlē dažādus anekdošu dialogus, kurus pēc tam ir iespējams noskatīties video materiālā ar profesionālu aktieru dalību.
      Vidusskolas audzēkņiem un pieaugušajiem piedāvājam izspēlēt gan anekdošu dialogus, gan garāku joku “Kā Diž-Buļļu pagasts sev pieņēma jaunu skolotāju. Jeb sadzīves aina 4 nodaļās.”

Nodarbības ilgums apmēram 45 minūtes līdz 1 stundai. Vēlamais skolēnu skaits līdz 24.