LV
RU EN
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts
Jelgavas muzejs
LV
RU EN
Sākums IzstādesMans zodiaks. Kirīna Platenberga: gleznoju sirdspriekam (2023)

Mans zodiaks. Kirīna Platenberga: gleznoju sirdspriekam (2023)

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja darbiniekiem ir dažādi vaļasprieki – starp tiem arī gleznošana. Šogad apaļu jubileju svin viena no darbiniecēm ar radoši piepildītu brīvo laiku – Kirīna Platenberga.

Kirīna muzejā strādā kopš 2016. gada. Viņa stāsta, ka saskare ar profesionālo mākslu un māksliniekiem gan veicināja vēlmi mācīties glezniecību, gan radīja kompleksus, apzinoties, ka tā nekad neizdosies. Tomēr viņa turpina gleznot pašas priekam un sirdsmieram.

Kirīna pati par izstādes nosaukumu saka: “12 gadi studijā. Tāds ir mans ceļš līdz šai izstādei. Zodiaka aplis ir noslēdzies ar padarītā apkopojumu un izvērtēšanu.”

Kirīna jūtas bagāta, jo viņai ir 3 bērni un 3 mazmeitas, daudz radu un draugu. Bērniem pieaugot, radās iespēja realizēt senu, klusu sapni, kas iepriekš bija licies neaizsniedzams. Viņa sāka apmeklēt tautas gleznošanas studiju Andas Buškevicas un Ivara Klapera vadībā, kuri vienmēr atbalstīja un neliedza padomu. Studijā veidojās draudzīgs kolektīvs, ar kuru kopā darboties, braukt plenēros un ekskursijās, kā arī piedalīties pilsētas svētkos.

Pandēmijas laikā, kad tik daudziem no vaļasprieka uz laiku nācās atteikties, jo pulcēties, lai dziedātu, dejotu vai spēlētu teātri nedrīkstēja, Kirīna saprata, cik ļoti viņai veicies ar hobiju – gleznot taču var arī mājās! Tieši mājsēdes laikā viņai radās izstādes ideja. Sākumā tapa pa kādam dzīvnieka portretam, jo “..esmu “suņu cilvēks”, tāpēc tapa suņa portrets. Kur suns, tur arī kaķis… līdz uzplaiksnīja doma par 12 zodiaka dzīvnieku ciklu”, saka izstādes autore. Līdzās zodiaka ciklam izstādē būs arī ziedi un daba. Gleznošana palīdzēja saglabāt dzīvesprieku un Kirīnas pašas vārdiem: “Gleznoju, lai dzīve ir kā košums!”

Izstādi var apskatīt no 18. marta līdz 30. aprīlim.

17.03.2023.