EN
LV RU
Settings
Font size
Contrast

Ādolfs Alunāns Memorial Museum

Settings
Font size
Contrast
Museum of Jelgava
EN
LV RU
Homepage ExpositionFamily room

Family room

Viesistabā pulcējās Alunānu ģimenes viesi, kuru vidū bieži bija tā laika ievērojamākie latviešu aktieri: Pēteris Ozoliņš, Jānis Brigaders, Jēkabs Duburs, Biruta Skujeniece, Mirdza Šmithene u.c. Viesu vidū bija arī brālis komponists Nikolajs Alunāns, kurš uzrakstījis mūziku vairākām Ādolfa Alunāna lugām.

Istabā atrodas “Tresselt” firmas tāfelklavieres, uz kurām muzicēja mājinieki un arī viesi. Tās īrēja par 3,00 rubļiem mēnesī. Virs klavierēm atradās palielināts Ādolfa Alunāna fotouzņēmums, kuru apvija jubilejā pasniegts lauru vainags ar lentām. Tam abās pusēs palielinātas vecmāmiņas un vectētiņa fotogrāfijas. Viesistabā uz galda ģimenes foto albūmi un saldumu trauciņš. Netālu no klavierēm uz statīva atradās metāla futlāris ar jubilejās un pirmizrādēs dāvinātajām vainagu lentām, kuras pašlaik apskatāmas vitrīnā ekspozīcijas telpā.

Šeit ģimene pavadīja vakara cēlienus un uzturējās svētku reizēs. Meita Paula atceras: “Iestājoties vakara krēslai, tēvs beidza strādāt un mēs pulcējāmies viesistabā. Šīs krēslas stundas tika izlietotas pārrunām, jo tēvs mīlēja par padarīto pastāstīt. Šos vakarus tēvs bieži pavadīja pie klavierēm. Viņš labprāt spēlēja un mēs bijām pateicīgi klausītāji. Gadījās arī, ka tēvs mūs pulcināja ap sevi un mums, viņa pavadījumā, bija jādzied korī, tik ne jau uz balsīm.”

Uz klavierēm labprāt spēlēja arī meitas Valeska un Emīlija, arī pašlaik tur noliktas viņu lietotās nošu lapas.

No ģimenes mantotā viesistabas mēbeļu garnitūra restaurēta Rundāles pils restaurācijas darbnīcās pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumam.